GreenBuddies

Solární projekty a dotační výzvy v České republice

Solární projekty a dotační výzvy v České republice

Dotace
Consulting

08.02.2023

Oblast solární energetiky v České republice zaznamenává v posledních měsících dynamický vývoj. Zvyšuje se počet připravovaných projektů i projektů v realizaci a to jak pozemních tak i střešních instalací FVE.

Společnost Greenbuddies Consulting nabízí svým zákazníkům v České republice kompletní portfolio služeb v přípravné a projekční fázi – od rámcového návrhu FVE přes vyřízení žádosti o připojení až po projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení. Důležitou součástí služeb je i vyřízení žádosti o příslušnou dotaci a zajištění nezbytných formálních náležitostí. Výstavbu schválených projektů mají následně na starosti společnosti Greenbuddies nebo Greenbuddies Charging.

V tento okamžik je v běhu dotační výzva NPO určená pro střešní FVE do 1 MW, očekává se vyhlášení další výzvy pro střešní FVE i podporu elektromobility a nabíjecích stanic. Pro velké solární projekty by měla být určena další očekáváná výzva RES+. Míra podpory uvedených dotačních výzev se bude pohybovat rámcově od 35% do 50% relevantních nákladů.

illustrative picture with a laptop
Blog

Blog

V našem Greenbuddies newsletteru vám každý měsíc přinášíme tipy a zajímavosti nejen o fotovoltaice a nabíjecí infrastruktuře obecně. Dozvíte se novinky o našich projektech, spolupracích, ale i interním životě Greenbuddies. A mnohem víc!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

This site is protected by reCAPTCHA and the GooglePrivacy Policy and Terms of Service apply.
GreenBuddies
Shining since
4 500 000 000 B.C.
Phone
+420 736 644 444
Email
Office address
Greenbuddies, s.r.o.
Mendíků 1396/9
140 00 Prague 4
Czech Republic
Greenbuddies Group