GreenBuddies

Přehled projektů Greenbuddies za rok 2023

Přehled projektů Greenbuddies za rok 2023

Alternativní zdroje energie
Greenbuddies tým
Statistiky

13.02.2024

Na konci roku s potěšením hodnotíme obrovský pokrok, který jsme v Greenbuddies za posledních dvanáct měsíců dosáhli. Naše úsilí a inovace nám umožnily expandovat do nových evropských trhů a posílit naši přítomnost na těch stávajících. Do roku 2024 vstupujeme s odhodláním i nadále potvrzovat, že jsme „The Unstoppables“ na poli fotovoltaiky.

V průběhu posledních dvanácti měsíců, což je v solárním byznysu poměrně dlouhá doba, jsme v Greenbuddies dosáhli řady významných úspěchů a pokroků. Rozšířili jsme naše působení do dalších evropských zemí, nyní operujeme již v 17 státech EU, přičemž zejména ve Skandinávii jsme zaznamenali výrazný růst. V Německu jsme se mohli pochlubit instalací naší první plovoucí fotovoltaické elektrárny. Letos jsme také pokořili významný milník - 1 GWp instalovaného výkonu - od založení Greenbuddies v roce 2017. 

Náš tým zaměřený na nabíjecí infrastrukturu prokázal svou schopnost upevňovat vztahy s klíčovými partnery a rozšiřovat svůj dosah na nové trhy. V loňském roce byly také posíleny vazby s našimi předními pravidelnými zákazníky, jako je PVI a také síť vysokorychlostních nabíječek IONITY / Tritium, kde zajišťujeme servis v Německu, Rakousku, ČR a Polsku. Navázali jsme nové obchodní vztahy s předními evropskými hráči v oblasti výstavby FVE, jako jsou Engie DE, Formtec, Cleen Energy a CPG. Kromě toho jsme se podíleli na instalaci bateriových úložišť pro společnost Tricera. Tento rok také přinesl významný pokrok v našem projektu pro rakouského energetického giganta Verbund, se kterým jsme podepsali smlouvu a zahájili výstavbu střešních fotovoltaických elektráren a carportů na několika lokalitách.

Jsme také rádi, že jsme navázali spolupráci s širokou řadou evropských dodavatelů carportů, podíleli jsme se na vývoji a testovacích stavbách řady nových řešení a získali jsme tak expertízu potřebnou pro plánované projekty tohoto stále populárnějšího řešení. 

Velkou část našeho úsilí směřujeme také na domácí český trh, kde držíme pozici české jedničky se zaměřením na fotovoltaiku, i díky našim referencím ze zahraničí. V roce 2023 začínají na českém trhu být vidět výsledky developmentu pozemních FVE, které jsou komplexnější a jejichž příprava trvá déle než u střešních projektů. V roce 2024 se těšíme na další velké projekty, jaké jsme zvyklí realizovat v zahraničí, a věříme, že příští rok bude pro fotovoltaiku úspěšný, zejména díky rostoucí potřebě čistých energetických zdrojů a pokračujícímu poklesu cen stále efektivnější technologie komponentů.

Pozemní FVE realizovaná Greenbuddies
Blog

Blog

V našem Greenbuddies newsletteru vám každý měsíc přinášíme tipy a zajímavosti nejen o fotovoltaice a nabíjecí infrastruktuře obecně. Dozvíte se novinky o našich projektech, spolupracích, ale i interním životě Greenbuddies. A mnohem víc!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

This site is protected by reCAPTCHA and the GooglePrivacy Policy and Terms of Service apply.
GreenBuddies
Shining since
4 500 000 000 B.C.
Phone
+420 736 644 444
Email
Office address
Greenbuddies, s.r.o.
Mendíků 1396/9
140 00 Prague 4
Czech Republic
Greenbuddies Group