GreenBuddies

Greenbuddies osazují střechu Unipressu 250kW fotovoltaikou

Greenbuddies osazují střechu Unipressu 250kW fotovoltaikou

Development
Střešní projekty

01.03.2023

K větší energetické soběstačnosti a úspoře energie přispěje tiskárně Unipress v Turnově rozhodnutí naistalovat na svou střechu 652 kusů solárních panelů. Osazování panelů s výkonem 410 Wp začalo koncem února společností Greenbuddies.

Solární elektrárna ročně vyrobí 250 MWh, což je téměř třetina roční spotřeby energie tiskárny. Při ceně 9 844 Kč za MWh tento krok pro Unipress představuje úsporu 2,5 milionu korun již v prvním roce provozu. Tiskárna v Turnově se tak může pyšnit nejen nejmodernějšími tiskařskými technologiemi, ale i ekologickým přístupem.

Unipress print

„Bohaté zahraniční zkušenosti z podobných projektů nyní rádi zúročujeme i v Čechách. Osazování míst jako jsou střechy či nevyužité prostory brownfieldů jsou ideální plochy pro firmy, kde instalovat fotovoltaickou elektrárnu, a tím si zajistit částečnou energetickou nezávislost. V projektu solární elektrárny v Unipressu jsme zajišťovali kompletní řešení na klíč tak, aby zadavatel neměl žádnou starost. Dokončena je fáze projektové dokumentace, veškerých povolení, nákupu komponent a nyní začíná výstavba a poté už jen zprovoznění dodané technologie,“ informuje o projektu Aleš Spáčil, Chief Sales Buddy Greenbuddies.

Ředitel tiskáren Unipress Turnov David Svoboda dodává: „Návratnost celé investice předpokládáme do pár let v závislosti na ekonomické situaci. Navíc, získaná energie půjde čistě z obnovitelných zdrojů. Při roční spotřebě 818 MWh solární panely ušetří společnosti Unipress 30 % celkové spotřeby. Už teď věříme, že projekt nám pomůže být konkurenceschopnější, úspornější, a hlavně ekologičtější.“

Blog

Blog

V našem Greenbuddies newsletteru vám každý měsíc přinášíme tipy a zajímavosti nejen o fotovoltaice a nabíjecí infrastruktuře obecně. Dozvíte se novinky o našich projektech, spolupracích, ale i interním životě Greenbuddies. A mnohem víc!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

This site is protected by reCAPTCHA and the GooglePrivacy Policy and Terms of Service apply.
GreenBuddies
Shining since
4 500 000 000 B.C.
Phone
+420 736 644 444
Email
Office address
Greenbuddies, s.r.o.
Mendíků 1396/9
140 00 Prague 4
Czech Republic
Greenbuddies Group