GreenBuddies

Spolupráce s odlehčenými solárními panely Sunman

Spolupráce s odlehčenými solárními panely Sunman

Střešní projekty
Partnerství

21.04.2023

Na značném počtu střech průmyslových budov v Evropě dosud nebylo možné instalovat střešní solární elektrárny, protože stavební povolení pro střechy neumožňují instalaci standardních střešních systémů kvůli vysokému hmotnostnímu zatížení těchto systémů. Od léta loňského roku testujeme a zkoumáme možnosti, jak řešit možnost instalace na budovy s nižší statickou nosností.

Od konce loňského roku společnost Greenbuddies instaluje v Německu, Itálii, zemích Beneluxu a nejnověji i v České republice elastickými panely Sunman, které díky nízké hmotnosti samotných panelů a absenci konvenčního montážního systému elegantně řeší problém statického zatížení střechy.

"Sunman Energy je technologická společnost, která přináší budoucnost solární energie. Díky výzkumu a vývoji kompozitních materiálů jsme úspěšně uvedli na trh první bezesklý, odlehčený a flexibilní panel na světě - eArc. Díky tomu, že eArc zcela nahrazuje sklo, přináší solární energii na trhy a do aplikačních scénářů, které byly dříve nemožné," tvrdí Gabor Veraart ze společnosti Sunman.

"eArc je první bezesklý solární modul na světě. Inovace, která kombinuje osvědčené krystalické křemíkové solární články s naším patentovaným kompozitním materiálem, má stejnou odolnost a robustnost jako běžné skleněné moduly. Na rozdíl od skla se však tento typ panelu podobá pružné "solární kůži", je o 70 % lehčí a až o 95 % tenčí. Navíc nevyžaduje při instalaci žádnou penetraci ani montážní zařízení, což zkracuje čas strávený na stavbě o 40 %. Je také snadnější přepravovat jej ve velkém - na jedné paletě je až o 60 % více kW. Využití těchto panelů je velmi široké, zejména těch, které skleněné moduly nemohou obsloužit," dodává pan Veraart.

Společnost Sunman považuje eArc za klíčovou technologii, která umožní rozšíření trhu a nasazení solárních panelů. Navíc připravuje půdu pro nové inovace a získává na síle v aplikacích napříč trhy, jako jsou stavební materiály a robotika.

Tento systém je pro Greenbuddies velkou příležitostí, a tak se těšíme na osazování systému Sunmn na Vašich střechách!

Blog

Blog

V našem Greenbuddies newsletteru vám každý měsíc přinášíme tipy a zajímavosti nejen o fotovoltaice a nabíjecí infrastruktuře obecně. Dozvíte se novinky o našich projektech, spolupracích, ale i interním životě Greenbuddies. A mnohem víc!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

This site is protected by reCAPTCHA and the GooglePrivacy Policy and Terms of Service apply.
GreenBuddies
Shining since
4 500 000 000 B.C.
Phone
+420 736 644 444
Email
Office address
Greenbuddies, s.r.o.
Mendíků 1396/9
140 00 Prague 4
Czech Republic
Greenbuddies Group