O nás

ŘEDITELÉ SPOLEČNOSTÍVěříme v dlouhodobé partnerství

GB Finance & Delivery
Ondřej Vodsloň
Ondřej Vodsloň

Ondřej několik let pracoval ve společnosti Solaria Energia y Medio Ambiente, SA.
Založil pobočku této společnosti v České republice a působil také jako jednatel společnosti v Německu a byl odpovědný za její celkový provoz.
Od roku 2015 pracoval na fotovoltaických projektech pro klienty především v Chile, Holandsku a Německu.
Ve společnosti Greenbuddies je odpovědný za finance a realizaci.

GB Charging
Aleš Damm
Aleš Damm

Aleš pracoval od roku 2004 téměř 10 let na různých manažerských pozicích pro českou národní společnost ČEZ v České republice i v zahraničí.
Později pracoval v Praze jako generální ředitel společnosti Engie Services a v poslední době zastával vedoucí pozice v solárních společnostech v České republice.
V Greenbuddies je odpovědný za Greenbuddies Charging, s.r.o., tato společnost se zabývá kompletními projekty v oblasti infrastruktury pro e-mobilitu.

GB PV Solution
Aleš Spáčil
Aleš Spáčil

Aleš pracoval několik let ve společnosti Conergy, která byla světovým hráčem v oblasti obnovitelných zdrojů energie, původně jako jednatel společnosti Conergy Eastern Europe a později jako ředitel pro mezinárodní rozvoj se sídlem v Itálii.
V roce 2013 se vrátil do Prahy a organizoval realizaci projektů v Kazachstánu, Turecku, Velké Británii a dalších zemích pro různé investory do solární energie.
V roce 2010-2011 byl také předsedou České fotovoltaické asociace.
Ve společnosti Greenbuddies odpovídá za prodej a marketing solárních projektů.

GB Consulting & Development
Petr Štajner
Petr Štajner

Petr má více než 25 let zkušeností s rozvojem infrastruktury, telekomunikacemi a energetikou, přičemž více než 20 let působí ve vedoucích funkcích. Mezi jeho klíčové odborné znalosti patří strategické plánování, řízení projektů, vývoj produktů, poskytování služeb, řízení procesů a budování týmů. Petr dříve pracoval pro globální společnosti jako Vodafone, O2 nebo T-Mobile. V Greenbuddies je zodpovědný za firmy Development a Consulting.

Obchodní zástupci

Vedoucí podpory prodeje
Tomáš Jelen
Vedoucí podpory prodeje

Tomáš s nadšením hledá inovativní řešení složitých problémů. Věří, že dnešní svět potřebuje kreativitu při hledání nejlepší cesty vpřed v jakékoli oblasti lidské činnosti.

Má solidní zázemí v oblasti energetiky u provozovatele české elektroenergetické přenosové soustavy (ČEPS) a později více než 12 let na různých pozicích v české společnosti ComAp, v oblasti automatizace generátorových soustrojí poháněných spalovacími motory. Ve společnosti ComAp rozvíjel své zkušenosti na různých pozicích od čistě technických, jako je technická podpora, přes strategický marketing až po pozice v managementu.

Své schopnosti a kompetence by rád využil jako vedoucí podpory prodeje ve společnosti Greenbuddies Charging, kam nastoupil v roce 2021.

Obchodní konzultant pro BENELUX
Jos Schlangen
Obchodní konzultant pro BENELUX

Jos zahájil svou kariéru v roce 1987 ve společnosti Shell, která se ve své době zabývala výzkumem a konstrukcí zcela neznámého světa fotovoltaiky. Tato inspirativní nová technologie otevírala mnoho příležitostí, což vedlo k dynamice v oblasti projektového řízení a prodeje po celém světě. Když se společnost Shell rozhodla v roce 2006 (dočasně) opustit oblast podnikání ve fotovoltaice, Jos nadále pokračoval s vývojem a výstavbou velkých pozemních fotovoltaických projektů u společnosti Siemens, převážně v jižní Evropě a na Středním východě. Jak se světový trh dále rozvíjel, Jos působil na projektech v různých zemích včetně Asie a Afriky. Od roku 2015 však poskytuje trh v jeho domovské zemi Nizozemsko dost pevnou základnu na to, aby už nemusel tolik cestovat. Především díky společnosti TPSolar byl Jos schopen nabídnout své bohaté zkušenosti, aby přidal hodnotu energetickému přechodu. V nadcházejícím desetiletí bude Josův příběh pokračovat právě s Greenbuddies. Protože je již fotovoltaika nákladově nejefektivnějším zdrojem energie a její využití se bude navyšovat, plyne z toho spousta práce a žádný nudný okamžik.
Jos je ženatý s Marjolein, má 3 syny a 2 vnuky, stále rád cestuje, hraje tenis a šachy. Vystudoval aplikovanou fyziku na Eindhoven University of Technology.

Podpora prodeje
Dan Štajner
Podpora prodeje

Po roce Erasmu na RWTH Aachen se Dan vrátil na alma mater, fakultu elektrotechniky ČVUT v Praze. Ve své bakalářské práci Dan se zabýval technologiemi inteligentních sítí a když dostal příležitost pracovat v Greenbuddies, přijal ji bez zaváhání.

V Greenbuddies se Dan zabývá hlavně přípravou fotovoltaických nabídek v týmu podpory prodeje.

Podpora prodeje
Václav Cubínek
Podpora prodeje

V době, kdy začal studovat na Škoda Auto Vysoké škole našel zálibu v elektromobilitě a obnovitelných zdrojích. Když Václav dostal možnost připojit se ke Greenbuddies Charging dlouho neváhal, neboť to byl způsob jak skloubit koníčka a pracovní praxi. 

V Greenbuddies Charging je zodpovědný mimo jiné za tvorbu obchodních nabídek na projekty týkající se elektromobility.

Projektoví manažeřiSpoléháme se na vyrovnaný, silný projektový tým s širokými znalostmi technologií a potřeb zákazníků.

Vedoucí projektového řízení a dodávky
Marcel Hrubý
Vedoucí projektového řízení a dodávky

Marcel vystudoval elektrotechniku a management. Po absolutoriu pracoval 10 let v průmyslové automatizaci. Tato zkušenost pomohla Marcelovi zvládnout projektové řízení na úroveň „německé“ přesnosti a spolehlivosti. Díky své vášni pro solární energii dostal příležitost řídit první českou FV elektrárnu v Cuz Cuz v Chile. Poté, co strávil 6 let v Latinské Americe, se Marcel stal vedoucím oddělení projektového managementu v Greenbuddies.

Zaměřuje se hlavně PVP projekty v Rakousku, Německu a Nizozemsku. Marcel mluví anglicky a španělsky.

Projektový manažer
Honza Krony
Projektový manažer

Po absolvování Českého vysokého učení technického v Praze měl Honza příležitost dále rozvíjet své dovednosti prostřednictvím řady stáží v různých zemích po celém světě. Absolvoval studijní program Erasmus v Německu a Španělsku.

V Greenbuddies vede solární projekty hlavně v německy mluvících zemích a současně se zabývá i úvodními návrhy FV elektráren. Honza mluví německy, anglicky a španělsky.

 

Projektový manažer
Martin Berka
Projektový manažer

Martin vystudoval Aplikovanou ekologii na České zemědělské univerzitě a po ukončení studia absolvoval stáž jako projektový manažer v Německu. Poté studoval projektový management v Sydney. Martin dříve pracoval jako projektant vodních staveb a také jako projektový manažer v oblasti dočasných staveb pro eventy a výstavnictví.

V Greenbuddies zodpovídá hlavně za projekty v Německu. Martin mluví anglicky a německy.

Projektový manažer
Michal Boška
Projektový manažer

Michal vystudoval Vysoké učení technické v Brně, fakultu strojního inženýrství. Po škole se toulal po světě a nabíral životní zkušenosti.

Pracovní zkušenosti získal na projektech výstavby a montáže parních turbín po celém světě, kde působil jako vedoucí stavby a projektový manažer. Zde si měl možnost osahat práci s velkými týmy lidí z různých disciplín. Poslední 3 roky se věnoval developmentu a výstavbě fotovoltaických parků v Maďarsku.

Řady Greenbuddies rozšířil v červnu 2021.

Projektový manažer
Andrey Reifschneider
Projektový manažer

Po úspěšném absolvování vzdělání bankéře v roce 2003 přešel Andrey do obchodu se zemědělskými stroji, kde pracoval 17 let. Během této doby získal mnoho zkušeností ve všech oblastech podnikání. Začínal jako exportní úředník v německé společnosti, až se nakonec v roce 2006 rozhodl stát samostatně výdělečně činnou osobou.

Protože téma obnovitelných zdrojů energie a elektromobility Andreye velmi zajímalo, připojil se v březnu 2021 ke Greenbuddies Charging. Jako manažer nákupu je zodpovědný za různé skupiny výrobků, zejména nabíječky a přístřešky pro auta, a také za subdodavatelské služby pro realizované projekty. Andrey také podporuje naše projektové manažery v projektech v německy mluvících zemích.

Mluví německy, anglicky, česky a rusky.

 

Projektový manažer
Marc Sottana
Projektový manažer

Marc vystudoval ekonomii a webový marketing. Po ukončení studia pět let pracoval jako manažer webových projektů pro softwarovou společnost se sídlem ve Spojených státech. Tato zkušenost mu umožnila získat solidní technické a marketingové dovednosti, které se mu velmi hodily při zakládání vlastní solární firmy.

Následujících 12 let se Marc zaměřoval na návrh a prodej solárních systémů na míru pro francouzský trh B2C a B2B. V roce 2018 se natrvalo přestěhoval do České republiky a nastoupil do společnosti EPC v Praze. Dohlížel na analýzu hybridních elektrických systémů a naučil se nejlepší inženýrské postupy pro stavbu fotovoltaické elektrárny.

Od září 2020 Marc nastoupil do společnosti Greenbuddies jako Site manager, aby pomohl postavit fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 15,6 MWp ve Francii. Nyní má na starosti řešení FV + Battery Storage jako Produktový manažer a je vždy k dispozici pro koordinaci francouzských projektů.

Projektový manažer
Pavel Vycpálek
Projektový manažer

Pavel studoval na střední průmyslové škole v Kutné Hoře.

Po ukončení studia pracoval 2,5 roku v závodě ČKD Polovodiče v Benešově a poté 29 let v automobilovém průmyslu v BCS-AIS Benešov (dříve ZF TRW, TRW) na různých pozicích.

Posledních 15 let pracoval jako specialista zákaznických služeb pro Audi, Lamborghini, Porsche.

V roce 2021 rozšířil firmu Greenbuddies na pozici projektového manažera pro projekty v Rakousku a Německu.

Mluví německy, anglicky a částečně rusky.

BACKOFFICE TEAMDíky výborné interní podpoře můžeme splnit a dokonce překonat očekávání zákazníků.

Legal Support
Bohumil Poláček
Legal Support

Bohumil zkušenosti v advokátní praxi sbírá již od roku 2016, kdy při studiu Právnické fakulty Univerzity Karlovy začal pracovat na studentské pozici v renomované pražské advokátní kanceláři. Nyní se jako člen týmu Advokátní kanceláře Černohorský Túryová v Greenbuddies od počátku roku 2021 stará o všestrannou právní podporu celé skupiny.

Vedoucí kanceláře Greenbuddies
Veronika Podroužková
Vedoucí kanceláře Greenbuddies

Veronika je absolventkou Vysoké školy zemědělské v Praze a pracovala mimo jiné jako marketingová a PR manažerka.

Do Greenbuddies nastoupila v říjnu 2018 a odpovídá za kompletní provoz kanceláří a další administrativní funkce, bez nichž nemůže žádná firma existovat.

Vedoucí kanceláře Greenbuddies Charging
Darina Heczko
Vedoucí kanceláře Greenbuddies Charging

Během studií na Anglo-Americké univerzitě v Praze se začala zajímat o ekologii. Ve společnosti Greenbuddies Charging začala počátkem roku 2021 pracovat na pozici vedoucí kanceláře, kde může kombinovat obojí: jak ekonomické znalosti získané během studia, tak dále rozvíjet svůj zájem o ekologii.

Junior Nákupčí
Jiří Švec
Junior Nákupčí

Jirka studoval Ekonomiku a management na fakultě chemicko-technologické v Pardubicích. Hlavní část své pracovní kariéry strávil na pozici Kontrola kvality a vyřizování reklamací. Ve fotovoltaice nachází velký potenciál pro budoucnost nás všech.

Ve své pozici Junior nákupčí je zodpovědný především za stroje, materiál a operativní pomoc pro projektové manažery.

Development

Manažer rozvoje projektu
Kristýna Grebíková
Manažer rozvoje projektu

Kristýna studovala Ekonomiku a management na České zemědělské univerzitě v Praze. Během studií absolvovala program Erasmus na Universidad Politécnica de Madrid. Po studiích pracovala několik let v Santiago de Chile a věnovala se těžebnímu průmyslu. Po této velké zkušenosti byla Kristýna znovu vyslána do Chile jako Development managerka pro solární projekty.

Kristýna se ke Greenbuddies připojila v červnu roku 2020 jako Project development manager. Řídí vývoj vlastních FV projektů v České republice a na Slovensku.

Hovoří španělsky a anglicky.

Podpora rozvoje projektu
Dominika Danišová
Podpora rozvoje projektu

Po roce života a práce v Londýně začala Dominika studovat geografii a kartografii na Karlově univerzitě v Praze. Po ukončení studia se znovu přestěhovala do Anglie, kde dokončila studijní program Erasmus na University of Sheffield. Pro další studium si vybrala magisterský studijní program Krajina a společnost, který představuje průsečík vědeckých, technických a sociálních oborů. Jelikož je obnovitelná energie jedním z hlavních témat v rámci problematiky krajiny a společnosti, využila příležitosti pracovat v této oblasti.

Ve společnosti Greenbuddies spolu s vývojovým týmem zodpovídá za vývoj nových fotovoltaických projektů v České republice.

Naše výkonné týmy pro realizaci v terénu

V současné době máme několik nezávisle řízených týmů, které mohou pracovat na 20 různých místech bez dohledu zákazníka. V roce 2020 naše týmy tvořilo více než 250 odborníků z různých oborů.

stats img

Systém řízení kvality ISO

Od založení společnosti jsme kladli velký důraz na neustálé zvyšování kvality ve všech našich činnostech. V dubnu 2018 jsme se rozhodli projít přípravou a formalizovat dosažený stupeň dodržování kvality ve všech našich procesech certifikací podle systému řízení kvality ISO.

Systém managementu kvality ISO 9001: 2015 jsme zavedli, protože chceme:

a) poskytovat produkty a služby na úrovni, která důsledně uspokojuje i nejnáročnější potřeby zákazníků a splňují právní a regulační požadavky.
b) být ve všech našich činnostech konzistentní v kvalitě, což lze dosáhnout jen efektivním používáním formálního systému řízení kvality.

Greenbuddies, s.r.o. získala certifikaci ISO 9001 v říjnu 2018.

ISO 45001 je nový standard ISO pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (BOZP). Stal se jedním z nejočekávanějších standardů na světě a má zásadně zlepšit úroveň bezpečnosti na pracovišti.

Jako první mezinárodní norma na světě zabývající se bezpečností a ochranou zdraví při práci nabízí ISO 45001 Systémy řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci:

  • Požadavky s návodem k použití
  • Jednotný a jasný rámec pro všechny organizace, které chtějí zlepšit svůj výkon v oblasti BOZP

Zaměřuje se na vrcholový management organizace a jejím cílem je poskytovat bezpečné a zdravé pracoviště pro zaměstnance a návštěvníky. K dosažení tohoto cíle je zásadní kontrolovat všechny faktory, které by mohly vést k nemoci, úrazu a v extrémních případech ke smrti, zmírněním nepříznivých účinků na fyzický, duševní a kognitivní stav člověka.
ISO 45001 zahrnuje všechny tyto aspekty.

 Greenbuddies, s.r.o. byla úspěšně certifikována normou ISO 45001 1. února 2021.

Impressum

Výpis z obchodního rejstříku České republiky:
Právní forma

Společnost s ručením omezeným

Obchodní název

Greenbuddies, s.r.o. | GB
Greenbuddies Consulting, s.r.o. | GB CO
Greenbuddies Charging, s.r.o. | GB CH
Greenbuddies Development, s.r.o. | GB D

Sídlo

Mendíků 1396/9, Praha 4, 140 00, Czech Republic

Ředitelé společností

Aleš Spáčil +420 777 770 176
Aleš Damm ‭+420 732 442 333‬
Ondřej Vodsloň +420 732 437 955

Spisová značka

C 270370 vedená u Městského soudu v Praze | GB
C 307398 vedená u Městského soudu v Praze | GB CO
C 312565 vedená u Městského soudu v Praze | GB CH

IČ / DIČ

05766044 / CZ05766044 | GB
07854765/ CZ07854765 | GB CO
08074801 / CZ08074801 | GB CH
09337211 / CZ09337211 | GB D