Greenbuddies Tipy – Listopad 2021

Sources: Unsplash

Teambuilding do italského Bari a okolí

Navzdory těžkému roku, který výrazně ovlivnila pandemie, se nám díky důslednému a trvalému nasazení daří dodávat nové projekty a také poskytovat našim klientům řešení na klíč. Ve výsledku jsme dokonce vykázali meziroční růst o 20 %.

Všechna tato dřina se vyplatila a rozhodně jsme si zasloužili odpočinek a odměnu za tyto skvělé úspěchy. Naše týmy z Prahy a Eindhovenu se tedy potkaly na 4denním teambuildingovém výletu v Bari a okolí. Můžeme konstatovat, že Itálie je neoddiskutovatelným klenotem Evropy, a tak jsme se na cíli výletu všichni shodli.

První den v Bari jsme místo tradiční prohlídky památek vyrazili na cyklovýlet po promenádě, i když bylo 35 stupňů Celsia. Naštěstí jsme skončili na pláži, sice přeplněné, jak italské pláže v létě obvykle bývají, ale rozhodně to byla příležitost osvěžit se chladným středomořským vánkem.

Následující dny jsme se rozhodli navštívit úžasná místa v okolí, jako je Matera, Alberobello, Polignano a Mare, Castel del Monte a Trani. Kromě nepopiratelné krásy těchto míst jsme opravdu zamilovali do jídla a také tance a zpěvu na ulicích a sdílení jsme naší radosti a úlevy ze zrušených omezení proti šíření Covidu spolu s místními obyvateli.

Bylo to jen pár dní zábavy a odpočinku, ale získali jsme gigawatty tolik potřebné energie pro nadcházející rok.

Účast Greenbuddies na veletrzích Solar Solutions a Intersolar

Tento podzim se Greenbuddies zúčastnili, jako obvykle, velkých veletrhů zaměřených na fotovoltaiku, holandský Solar Solutions a německý Intersolar, který byl v loňském roce zrušen kvůli globální pandemii.

Na prvním z nich jsme měli působivý stánek ve střední linii, kde probíhala setkání s našimi váženými zákazníky a dodavateli od rána do pozdního odpoledne. Náš stánek byl český skrz naskrz, nabízeli jsme občerstvení ve formě lázeňských oplatek a piva Pilsner Urquell.

Intersolar v Mnichově následoval hned poté. Měli jsme naplánováno množství schůzek s našimi staršími váženými partnery, ale i s novými kontakty. Všichni účastníci, kteří si pamatovali předchozí ročníky veletrhu se shodli, že jsou zejména rádi, že se letošní ročník mohl konat a mohli se tak se svými obchodními partnery setkat osobně. 

Když se ohlédneme za veletrhy, můžeme naši účast vyhodnotit jako úspěšnou, jelikož jsme nejen nabyli nových kontaktů, ale utvrdili jsme partnerství s těmi stávajícími a osnášíme si nové znalosti v oboru. Odvětví obnovitelné energie se hýbe dopředu ve skocích a špičková technologie je často součástí mainstreamu již následující rok. Pevně věříme, že pandemická situace se bude jen zlepšovat a těšíme se na další ročníky.

Služby Greenbuddies Charging pro Tritium a nabíječky IONITY

Díky mnohaletým odborným znalostem podporuje tým Greenbuddies Charging naše zákazníky ve všech fázích jejich projektů ukládání energie: konzultace, studie proveditelnosti, dodávka, instalace, uvedení do provozu a údržba. Máme mnoho silných partnerství s klíčovými hráči v rychle se rozvíjejícím odvětví fotovoltaiky a bateriových uložišť.

Jedním z těchto partnerství je se společností Tritium, která od roku 2001 navrhuje a vyrábí vlastní hardware a software pro rychlejší a spolehlivé DC nabíječky. Navázali jsme také partnerství s IONITY, společným podnikem BMW Group, Mercedes Benz AG, Ford Motor Company, Hyundai Motor Group a Volkswagen Group s Audi a Porsche, založené v roce 2017.

Zdroje:

[1] https://www.hybrid.cz/shell-otevrel-v-cesku-prvni-rychlonabijeci-stanici-ionity/
[2] https://insideevs.com/news/351273/2020-ionity-40-stations-uk/

Spolupráce Greenbuddies Charging a společností Tritium je na mnoha úrovních. Nabíjecí stanice nejen opravujeme a poskytujeme k nim kompletní servis, ale provádíme i kompletní výměny. Nabíjecí stanice a technologii zajišťuje Tritium, testovací fázi výměn pak provádějí technici Tritium a IONITY ve spolupráci s techniky Greenbuddies Charging na místě. Poskytujeme kompletní servis pro mnoho nabíjecích stanic v Německu a České republice a minulý měsíc jsme rozšířili naše působení do Polska, kde tým Greenbuddies Charging již provedl opravy stanic ve dvou lokalitách, Kazsewy Kóscielne a Świecko.