Greenbuddies Tipy – Květen 2022

Greenbuddies odhalili novou vizuální identitu na veletrhu Intersolar 2022

Náš tým Greenbuddies se zúčastnil veletrhu Intersolar v Mnichově, který se konal 11. – 13. května tohoto roku. Na Intersolaru jsme byli již mnohokrát, ale letos jsme poprvé vystavovali a měli vlastní stánek na této obrovské akci s fotovoltaickou tematikou.

Stánek Greenbuddies se nacházel uprostřed haly A5 a bylo poměrně snadné si ho všimnout, protože nad ním viselo velké nafouknuté žluté „slunce“. Využili jsme příležitosti veletrhu, abychom zde představili naši novou vizuální identitu, vytvořenou studiem Dipozitiv. Ta upoutala pozornost mnoha návštěvníků a naše odznáčky s citáty inspirovanými solární tématikou jim vykouzlily úsměv na tváři.

Stánek Greenbuddies na veletrhu Intersolar v Mnichově

Vzhledem k tomu, že se náš tým i projekty se každým rokem rozšiřují, rozhodli jsme se udělat další krok a profesionalizovat vizuální identitu naší značky. Jedním z hlavních požadavků na nový branding bylo, aby nebyl zcela seriózní a přímočarý, protože se nepovažujeme za firmu s korporátní strukturou, ale spíše za spolehlivé parťáky pro naše partnery a klienty. Myslíme, že jsme tohoto dosáhli díky novému čistému a odlehčenému vizuálu od pražského studia Dipozitiv, který budeme aplikovat ve všech formách prezentace společnosti.

Veletrh Intersolar navštěvujeme v posledních zhruba deseti letech pravidelně a jsme rádi, že letos byla samotná akce mnohem větší než v minulých letech. Jsme rádi, že rozsah veletrhu odráží situaci na fotovoltaickém trhu, řady vystavovatelů doplnily společnosti z oblasti elektromobility, bateriových úložišť, jsou zde také banky specializované na obnovitelné zdroje. Jsme rádi, že akce je dobře cílená a je skvělým místem pro utužování pracovních vztahů.

V Greenbuddies si uvědomujeme, že je to ideální příležitost pro plánování schůzek. Během konání veletrhu se na našem stánku uskutečnilo více než 90 jednání se zástupci našich oddělení fotovoltaiky, nabíjení elektromobilů, developmentu a nákupu. Věříme, že tato setkání přinesou v budoucnu nové projekty s našimi stávajícími i novými kontakty.

Těšíme se, že se na veletrh Intersolar příští rok vrátíme, protože bylo skvělé se po dlouhém období, kdy jsme kvůli pandemii koronaviru komunikovali pouze online, moci s našimi obchodními partnery setkat osobně. Myslíme si, že je to nezbytné pro dobrou spolupráci, protože usilujeme o to, abychom byli vašimi „Buddies“ v oblasti solárů a elektromobility.

                                                                                                                                                                                  Detail marketingových předmětů                                                                                                                                                                                                            Nová brožura Greenbuddies

Spolupráce Greenbuddies Charging s IONITY a TRITIUM

Naše společná spolupráce s firmou IONITY (správce nabíjecích stanic pro Tritium) začala v dubnu 2021, kde jsme se účastnili opravy nabíjecí stanice IONITY na benzínové stanici SHELL – Nupaky, která byla jako první v České republice osazena ultrarychlou nabíjecí stanicí.

Po tomto testu jsme se dostali přímo ke společnosti Tritium – tedy známému australskému výrobci nabíjecích stanic stejnojmenné značky. Společnost Tritium vyjádřila zájem o spolupráci nejprve v servisní oblasti pro vybrané země. Prakticky to probíhá tak, že po zřízení přístupu do jejich portálu dostáváme automaticky objednávky na jednotlivé opravy (výměny) nabíjecích stanic, zejména v Německu, Polsku a České republice.

Tritium nám zřídila stejně tak i přístup na jejich školící portály, kde jsme se zdokonalili v servisování stávajících nabíjecích stanic, ale získáváme i informace o připravovaných novinkách. Takto intenzivní obchodní vztah trvá za podpory společnosti IONITY – provozovatele panevropské sítě superrychlých nabíječek rozmístěných podél hlavních dálničních tahů – již déle než rok. V praxi se jedná typicky o výměnu komponentů během servisu nebo o celkovou výměnu nabíjecí stanice a její odzkoušení. Práce je to různorodá a pokaždé poměrně specifická.

Po dokončení servisního zásahu či výměny vkládáme všechny doklady do portálu TRITIUM, kde dojde ke kontrole ze strany zákazníka a poté schválení finančního vyúčtování.

Koncem loňského roku dosáhla společnost TRITIUM výrazného obchodního úspěchu. Stala se totiž preferovaným dodavatelem rychlonabíjecích stanic pro síť čerpacích stanic koncernu SHELL. Podle odhadů je plánováno vybudovat až 500 000 nabíjecích stanic do konce roku 2025. V následujících 5 letech pak bude následovat 2,5 milionu nabíjecích stanic AC typ2. Tato zbrusu nová nabíjecí infrastruktura bude kromě území Evropy rozmístěna také v Jižní Africe , Asii, Severní Americe a na Středním východě.

Tritium dosud postavilo ve 41 zemích celkem 6700 rychlonabíjecích stanic.

 

Tady je jen malý přehled, jak šel čas ve společnosti TRITIUM :

2013
Představení RT50
Rychlonabíječka stejnosměrného proudu pro elektromobily s nejmenšími rozměry na světě. Tato nabíječka byla také první na světě, která měla krytí IP65, a první na světě, která měla plně přizpůsobitelné značení.

2017
Tritium se rozšířila z domácího australského kontinentu a vstoupila založením první mezinárodní pobočky v kalifornském Torrance na americký trh.

2018
Vstup do Evropy
Otevření pobočky v Amsterdamu, za účelem poskytování efektivní podpory stávajícím i budoucím zákazníkům na starém kontinentu.

2019
Partnerství se společností Ionity
Společný podnik Daimler, Ford, BMW Group a Volkswagen Group s Porsche AG představil nabíječku nové generace, kterou Tritium zkonstruovalo, průmyslově upravilo a vyrobilo.

2020
Jako první se zapojí a nabíjí
Společnost Tritium se stala první společností na světě, která zavedla technologii Plug and Charge (ISO 15118), která umožňuje elektromobilům a nabíjecím zařízením komunikovat, ověřovat se a bezproblémově provádět transakce prostřednictvím nabíjecího kabelu.

2021
Spuštění 150kW rychlonabíječky DC poskytující modulární a škálovatelný systému rychlého nabíjení stejnosměrným proudem (DC) navržený pro nákladově efektivnější provoz a rozšiřování infrastruktury pro další rozvoj elektromobility.

Greenbuddies Charging je hrdým instalačním a servisním partnerem Tritia. Prošli jsme sítem náročných kritérií akcentujících prvotřídní kvalitu, rychlost realizace a efektivní nasazení servisních týmů. Věříme i do budoucna, že rozsah a geografický záběr naší spolupráce s tímto významným výrobcem nabíječek pro elektromobily nadále poroste. Z naší strany jsme k dosažení tohoto cíle připraveni udělat maximum.

                                                                                                                 Tritium nabíjecí stanice

Greenbuddies dokončili v Nizozemsku střešní projekt o výkonu 1,1 MWp

Střešní fotovoltaické elektrárny vznikají po celé Evropě rychlostí blesku, a tak i my přidáváme další a další do našeho portfolia referencí. Tato střešní DC instalace o výkonu 1,1 MWp na autoservisu oldtimerů se uskutečnila v nizozemské provincii Gelderland.

Náš tým Greenbuddies se opět ukázal jako „Unstoppable“, protože přestože tato střecha byla plochá, měla velké množství světlíků, které komplikovaly pohyb našich pracovníků na střeše. I přes všechny překážky náš tým nainstaloval více než 2400 fotovoltaických modulů spolu s 8 střídači Huawei na montážní systémy Avasco SolarSpeed.

Jsme rádi, že jsme přidali další zelenou solární energii na vzkvétající nizozemský trh.